Z pielgrzymki tylko z Przewozami Regionalnymi!Wierni wyruszający w sierpniu na Jasną Górę mogą liczyć na dodatkowe pociągi pielgrzymkowe viaREGIO, które zapewnią bezpieczny i komfortowy powrót uczestnikom spotkań modlitewnych do domów. 

Już w sierpniu tysiące wiernych wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, gdzie znajduje się jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego – sanktuarium zespołu klasztornego zakonu paulinów Jasna Góra. Z myślą o powracających do domów pątnikach, Przewozy Regionalne uruchomią specjalne pociągi viaREGIO, kursujące z Częstochowy do Warszawy, Bydgoszczy, Gdyni, Gniezna, Szczecina. Pielgrzymi, którzy będą uczestniczyli w rozpoczynającym się o godzinie 21.00 Apelu Jasnogórskim, będą mogli skorzystać z dodatkowych pociągów kursujących w godzinach późnowieczornych w kierunkach: Bydgoszczy, Gdyni, Gniezna i Szczecina. Dla tych, którzy będą chcieli wrócić z Częstochowy do Gdyni lub Warszawy w dniach 31 lipca - 15 sierpnia, zostaną uruchomione dodatkowe pociągi w godzinach popołudniowych. Rozkład jazdy wszystkich pociągów pielgrzymkowych viaREGIO znajduje się tutaj

W pociągach viaREGIO, które będą dostępne zarówno dla grup zorganizowanych, jak i indywidualnych podróżnych, będzie obowiązywać taryfa specjalna. Podróżni indywidualni wyruszający z Częstochowy będą mogli kupić bilet w kasach biletowych oraz u drużyn konduktorskich bez dodatkowych opłat. Szczegółowy cennik wraz z wykazem stacji obsługiwanych przez pociągi pielgrzymkowe viaREGIO znajdują się tutaj.