Berlin - Poznań Regio Specjal w sprzedaży od 27 sierpnia

Przewozy Regionalne przygotowały ofertę promocyjną Berlin – Poznań Regio Specjal, która będzie obowiązywała od 27 sierpnia br. Bilety te będą ważne we wszystkich pociągach PR na trasie Poznań – Frankfurt nad Odrą oraz w pociągach RE linii 1 na trasie Frankfurt nad Odrą – Berlin. Ceny biletów relacyjnych będą znacznie korzystniejsze niż opłaty wynikające z podstawowej taryfy międzynarodowej.

Osoba dorosła za przejazd z Poznania do Berlina i z powrotem w klasie 2. zapłaci 169 zł, dziecko w wieku od 6 do 15 lat 84,5 zł, a grupa (do 5 osób) 507 zł. Bilety w ramach nowej promocji będą umożliwiały podróż w dwie strony w ciągu siedmiu dni. 

W sprzedaży będą dostępne następujące rodzaje biletów:

Bilet
(tam i z powrotem, ważny przez 7 dni)

Sprzedaż przez PR

(od 27.08.2014)

Klasa 2

Klasa 1

Bilet normalny

169,00 PLN

254,00 PLN

Bilet ulgowy

84,50 PLN

127,00 PLN

Bilet grupowy

507,00 PLN

-

*Bilet grupowy przeznaczony jest dla maksymalnie 5-osobowej grupy osób.

*Bilet ulgowy przysługuje dzieciom w wieku od 6 do 15 lat.

*Dzieci do lat 6 podróżują z osoba dorosłą bezpłatnie.

Na odcinku krajowym będzie obowiązywała taryfa REGIOekspres. Osoby korzystające z ulg ustawowych (np. studenci) mogą podróżować za granicę jeszcze taniej. Wystarczy kupić bilet ze swoją zniżką do stacji Słubice oraz dodatkowo Bilet graniczny Polska-Niemcy w stałej cenie 10 zł, aby dojechać do Frankfurtu.

8 sierpnia br. na trasę Poznań – Frankfurt nad Odrą wyruszyły nowe bezpośrednie pociągi REGIOekspres. Nowe połączenia zostały stworzone we współpracy z niemieckim przewoźnikiem DB Regio dzięki dodatkowym środkom otrzymanym z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. 

Po niemal dwuletniej przerwie mieszkańcy Poznania znów mogą korzystać z bezpośrednich pociągów do Frankfurtu nad Odrą. Wielkopolskę z Brandenburgią połączyły dwa pociągi – poranny i popołudniowy. Dzięki temu, że nowe pociągi zatrzymują się tylko na ważniejszych stacjach, przemierzenie całej trasy zajmuje niewiele ponad dwie godziny! Tabor do obsługi nowych połączeń zapewnia niemiecki przewoźnik DB Regio. Relacja ta obsługiwana jest przez komfortowe autobusy szynowe serii 646. Pojazdy te są doskonale znane pasażerom pociągów regionalnych łączących Frankfurt nad Odrą z Zieloną Górą.

Z poznańskiego Dworca Głównego pociągi odjeżdżają codziennie o godz. 6:40 i 15:06, a ze stacji Frankfurt nad Odrą o godzinach: 12:13 i 20:17. Przesiadając się we Frankfurcie, poznaniacy mogą wyjeżdżać na jednodniowe wypady do Berlina. Wznowienie połączeń międzynarodowych to również odpowiedź na potrzeby studentów Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie i Collegium Polonicum w Słubicach – szkoły wyższej prowadzonej wspólnie przez frankfurcką uczelnię i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Inauguracja pociągów REGIOekspres odbyła się 8 sierpnia 2014 na stacji Poznań Główny

KONKURS

DLA POCIĄGU WYMYŚL IMIĘ I PRZEZ TYDZIEŃ SIEDŹ W BERLINIE

Przewozy Regionalne nagrodzą autorów najciekawszych propozycji nazw dla pociągów relacji Poznań Główny - Frankfurt nad Odrą biletami do Berlina i z powrotem dla dwóch osób w taryfie Berlin - Poznań Regio Specjal. Jeśli masz pomysł na ciekawe imiona dla nowych połączeń, przyślij je do nas na adres rzecznik@p-r.com.pl, wraz z danymi kontaktowymi i akceptacją regulaminu do 31 sierpnia 2014. Zgłoszenie może zawierać maksymalnie 4 propozycje nazw. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane dwie propozycje imion, które zostaną wprowadzone do nowego rozkładu jazdy. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Wszystkie informacje znajdują się w załączonym regulaminie konkursu.

!WYNIKI KONKURSU!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ciekawe propozycje i wiele pomysłów. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów. Komisja konkursowa miała do rozpatrzenia ponad trzysta nazw, zaproponowanych nowym połączeniom z Poznania do Frankfurtu. Komisja jednogłośnie wybrała dwie propozycje nazw dla pociągów międzynarodowych. Uprzejmie informujemy, że z wejściem nowego rozkładu jazdy 14 grudnia 2014 r. z Poznania do Frankfurtu będą kursować:

RE Kowalski i RE Schmidt

Zwycięzca w swojej argumentacji zaproponował, aby reaktywowano nazwy z dawnych pociągów relacji Wrocław Gł. - Goerlitz - Wrocław Gł., wówczas - pary pociągów nazywały się Kowalski i Schmidt na cześć najpopularniejszych w Polsce i w Niemczech nazwisk.

Bilety do Berlina otrzymuje pan Grzegorz Śpiewak z Obornik Śląskich. Gratulujemy!

ZałącznikRozmiarData
Rozkład jazdy i zdjęcia nowych pociągów z Poznania do Frankfurtu nad Odrą1.97 MB2014-08-07
Regulamin konkursu "Dla pociągu wymyśl imię i przez tydzień siedź w Berlinie" 257.89 KB2014-09-18