Kolej na „BIESZCZADY”

podkarpackie

Bieszczady to najpiękniejszy region Podkarpacia - owiane legendą "polskiego Dzikiego Zachodu", pełne historycznych niespodzianek, z dobrze zachowaną dziką przyrodą, ale także otwarte na ludzi. Żeby „poczuć” to prawdziwe piękno trzeba koniecznie się tam wybrać. Wielu turystów przybywających w ten region właśnie w Komańczy rozpoczyna swoją przygodę z Bieszczadami. Będąc już na miejscu warto odwiedzić zabytkowy, drewniany klasztor sióstr Nazaretanek, który znajduje się powyżej przystanku kolejowego Komańcza-Letnisko. Na przełomie lat 1955/56 w klasztorze tym był internowany kardynał Stefan Wyszyński.

Na turystów czeka w Bieszczadach wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które prowadzą w przepiękne zakątki i odkrywają niezapomniane widoki.

Od 1 sierpnia wrócą pociągi do Komańczy

Na wniosek Organizatora Przewozów tj. Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Podkarpackiego od 1 sierpnia do 27 września br. zostanie wznowiony ruch pociągów regionalnych  na odcinku linii nr 107 Zagórz – Komańcza.

Pociągi pojadą w weekendy (soboty i niedziele) w relacji:

  • Jasło odj. 7:00 – Krosno 7.32 - Zagórz 8.40 – Komańcza przyj. 9:31
  • Komańcza odj.  16:10 – Zagórz 17.01 - Krosno 18.08 – Jasło przyj. 18:40.

Szczegółowy rozkład jazdy znajdziesz Tutaj

Rozkład jazdy pociągów został ustalony podczas prac zespołu powołanego przez Marszałka Województwa - w skład tego zespołu wchodzili  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, samorządów lokalnych, Przewozów Regionalnych, Zakładu Linii Kolejowych, oraz strona społeczna – związki zawodowe.

Na pasażerów czekają promocyjne ceny

Od 1 marca br. pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu płacą za bilety nawet do 68% mniej! Nowa „Taryfa Podkarpacka” obowiązuje na wszystkich trasach w regionie. Obejmie więc również i linię Zagórz – Komańcza.

Przykładowo bilet na trasę liczącą do 9 km kosztuje tylko 1,50 zł (dotychczas 4,40 zł), a bilet miesięczny do 10 km, jedynie 50 zł (dotychczas 99 zł). Uczniowie, studenci oraz wszyscy inni pasażerowie, którym przysługują ulgi ustawowe, będą płacili za bilety jeszcze mniej.

Przykładowe ceny

Rzepedź – Komańcza  bilet normalny  1,50 zł; szkolny 0,95 zł; studencki  0,74 zł.

Zagórz - Komańcza  bilet normalny  5,74 zł, szkolny 3,62 zł; studencki 2,81 zł.

Sanok – Komańcza bilet normalny 6,39 zł, szkolny 4,03 zł, studencki 3,13 zł. 

Krosno - Komańcza bilet normalny 9,90 zł, szkolny  6,24 zł, studencki 4,85 zł.
Jasło – Komańcza bilet normalny 11,97 zł, szkolny 7,54 zł, studencki 5,87 zł.

Krosno – Zagórz bilet normalny 6,85 zł, szkolny 4,32 zł, studencki 3,36 zł.

Mini bilet Turystyczny – 39 zł. Jest to bilet imienny ważny w weekendy, z którym można podróżować nieograniczoną ilość razy pociągami REGIO.

Ulotka reklamowa (zobacz)

Plakat reklamowy (zobacz)

W podróż nowoczesnym szynobusem

Połączenie będzie obsługiwane  autobusem szynowym  serii SA 103. Oferuje max 70 miejsc siedzących oraz do 100 stojących. W części niskopodłogowej pojazd przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Przy drzwiach wejściowych znajdują się platformy wjazdowe dla ww. osób oraz przestrzenie dla większych bagaży. Autobus wyposażony jest w automat do sprzedaży biletów – płatność kartą płatniczą. Pojazd oferuje  miejsca do przewozu rowerów. Całość wyposażona jest w system klimatyzacji powietrza, wyświetlacze informacji dla pasażera oraz Wi-Fi.

Przejazd inauguracyjny w dniach 1 - 2 sierpnia br., będzie obsługiwany przez nowoczesny dwuczłonowy autobus  szynowy SA-134, który posiada 120 miejsc siedzących, 135 stojących oraz wieszaki do przewozu rowerów.

Kocham Kolej

W akcję promocyjną nowych połączeń w Bieszczady włączyli się sympatycy kolei i ruszyła:

Kampania społeczna na rzecz promocji weekendowych pociągów turystycznych relacji Jasło - Krosno - Zagórz - Komańcza.

POJEDŹ Z NAMI !  KochamKolej.pl – szczegóły na:

http://kochamkolej.blogspot.com/2015/07/zarabiaj-i-promuj-sie-dzieki-turystyce.html